portal osiedli, dzielnic i miast

Gdynia Kępa Redłowska - Forum

Pogaduchy z sąsiadami - bez wychodzenia z domu!
Primary Navigation


FAQFAQ    SzukajSzukaj    ProfilProfil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości    RejestrujRejestruj    ZalogujZaloguj   
www.MojeOsiedle.pl » Kępa Redłowska - sprawy osiedlowe » Forum » stomatolog
Napisz nowy temat Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat     

stomatolog

     Odpowiedz do tematu    
Autor Wiadomość
marcelina1 
   

Zaglądajacy


Dołączył: Wto Gru 14, 2010 21:39
Posty: 11
Skąd: gdynia

PostWysłany: Wto Gru 14, 2010 22:10    Temat postu: stomatolog

Mają si pojawić elementy od klimatyzacji, wentylacji, oświetlenia i reklam gabinetu stomatologicznego zamontowane poza obrębem lokalu, czasem z naruszeniem konstrukcji i elewacji budynku i ingerencją w komórki lokatorskie. Co wy na to??????
MaMaSt 
   

Zaglądajacy


Dołączył: Wto Paź 19, 2010 20:18
Posty: 12
Skąd: Gdynia

PostWysłany: Wto Gru 14, 2010 22:36    Temat postu: Re: stomatolog

A skąd pochodzi ta informacja? Wiadomo, w którym budynku ma się znajdować ten gabinet?

Najlepiej spytać zarządcy na ten temat. Ale jeśli mieszkańcy mają nadal mniejszość (przynajmniej mieli w momencie podejmowania decyzji) we wspólnocie, to niewiele możemy/mogliśmy zrobić. Trzeba by mieć wgląd w umowę, co możemy a co nie względem ew. najemcy. Znając życie trzeba się będzie przemęczyć (jeśli już jest wszystko klepnięte) i ew. próbować wymówić umowę/nie pozwolić na przedłużenie, jeśli obecność najemcy (czy to fizycznie sam gabinet czy te nieszczęsne reklamy) by przeszkadzała wspólnocie. Ale nie znam warunków najmu i jaki wpływ na to ew. mają mieszkańcy. Mieszkańcy pewnie zostaną postawieni przed faktem i będziemy się mogli tylko podenerwować we własnym gronie.
Jak już wspomniałem Pan administrator z pewnością wspomoże informacjami.

Pozdrawiam.
marcelina1 
   

Zaglądajacy


Dołączył: Wto Gru 14, 2010 21:39
Posty: 11
Skąd: gdynia

PostWysłany: Wto Gru 14, 2010 23:53    Temat postu: Re: stomatolog

Gabinet ma nosić nazwę Sielska Klinika. Powstania Styczniowego 22/2. Informacja sprawdzona. Szczegółów nie znam.Poinformuję na bieżąco. Pozdrawiam.
marcelina1 
   

Zaglądajacy


Dołączył: Wto Gru 14, 2010 21:39
Posty: 11
Skąd: gdynia

PostWysłany: Śro Gru 15, 2010 0:00    Temat postu: Re: stomatolog

UWAGA!!! Czy aby Ma Ma St nie jest aby powiązany z omawianym gabinetem?
MaMaSt 
   

Zaglądajacy


Dołączył: Wto Paź 19, 2010 20:18
Posty: 12
Skąd: Gdynia

PostWysłany: Śro Gru 15, 2010 0:07    Temat postu: Re: stomatolog

HeheSmile
Nie, nie jestem związany z tym ani z żadnym innym gabinetemWink Skąd to przypuszczenie?
Spokojnie, jestem zwykłym szarym mieszkańcem naszego osiedla i też mnie irytuje potencjalna obecność usług na bądź co bądź zamkniętym osiedlu.
magdapio 
   

Nowy na forum


Wiek: 38
Dołączył: Śro Wrz 15, 2010 10:15
Posty: 4
Skąd: Gdynia-Redłowo

PostWysłany: Śro Gru 15, 2010 16:53    Temat postu: Re: stomatolog

Przy zakładaniu działalności gospodarczej w lokalu mieszkalnym bardzo często występuje ingerencja w nieruchomość wspólną(wykonanie prac adaptacyjnych), co wymaga zgody wspólnoty.

Dodatkowo wspólnota może zgodnie z art. 12 ust. 3 ustawy o własności lokali z 24 czerwca 1994 r zwiększyć opłaty za utrzymanie części wspólnej nieruchomości.

Jeśli prowadzona działalność będzie zakłócać korzystanie z sąsiednich mieszkań, to na podstawie art. 16 ust. 1 ustawy o własności lokali z 24 czerwca 1994 r. (Dz. U. z 2000 r. Nr 80, poz. 903) „jeżeli właściciel lokalu (...) wykracza w sposób rażący lub uporczywy przeciwko obowiązującemu porządkowi domowemu albo przez swoje niewłaściwe zachowanie czyni korzystanie z innych lokali lub nieruchomości wspólnej uciążliwym, wspólnota mieszkaniowa może w trybie procesu żądać sprzedaży lokalu w drodze licytacji”.
PZiolkowski 
   

Zaglądajacy


Wiek: 42
Dołączył: Czw Wrz 16, 2010 20:49
Posty: 14
Skąd: Gdańsk

PostWysłany: Nie Gru 19, 2010 0:50    Temat postu: Re: stomatolog

Z tego co wyczytałem w regulaminie wysłanym przez zarządcę to umieszczanie reklam, banerów itp. poza obrębem mieszkania będzie wymagało zgody zarządu wspólnoty. To samo tyczy się instalowania anten na balkonach. Szczerze mówiąc nie wyobrażam sobie, że ktoś się obwiesi reklamami. Przecież to jakiś chory pomysł.
marcelina1 
   

Zaglądajacy


Dołączył: Wto Gru 14, 2010 21:39
Posty: 11
Skąd: gdynia

PostWysłany: Wto Gru 28, 2010 22:08    Temat postu: Re: stomatolog

Przyglądajmy się tematowi. Warto. Pozdrawiam.
marcelina1 
   

Zaglądajacy


Dołączył: Wto Gru 14, 2010 21:39
Posty: 11
Skąd: gdynia

PostWysłany: Nie Sty 16, 2011 18:07    Temat postu: Re: stomatolog

Coś się znów ruszyło, co słychać i widać. Ciekawe czy właściciel posiada wszystkie niezbedne dokumenty i pozwolenia. ????????????????
marcelina1 
   

Zaglądajacy


Dołączył: Wto Gru 14, 2010 21:39
Posty: 11
Skąd: gdynia

PostWysłany: Nie Sty 16, 2011 18:10    Temat postu: Re: stomatolog

Do PZiolkowski. Zgodę wyrazić musi wspólnota a nie Zarząd. Pozdrawiam.
PZiolkowski 
   

Zaglądajacy


Wiek: 42
Dołączył: Czw Wrz 16, 2010 20:49
Posty: 14
Skąd: Gdańsk

PostWysłany: Pon Sty 17, 2011 21:27    Temat postu: Re: stomatolog

Niech będzie, że zgodę musi wyrazić wspólnota. W każdym bądź razie ja takiej zgody nie wyraziłem. Chciałbym również podkreślić, że nie jestem powiązany z omawianym gabinetem.

A tak na marginesie to nikt na nic nie wyraża zgody a vis-a-vis gabinetu powstała o ile się nie mylę jakaś agencja pośrednictwa pracy.
Deweloper robi na naszym osiedlu co mu się podoba. Niedługo pewnie otworzy się jeszcze hipermarket.

Najzabawniejsze w tym wszystkim jest to, że osiedle nosi dumną nazwę "Apartamenty" Kępa Redłowska chociaż z apartamentami nie wiele ma już wspólnego.

Szkoda, że nasza prężnie działająca wspólnota mieszkaniowa nie jest nawet w stanie podjąć uchwały dotyczącej regulaminu porządku domowego (jak to ładnie nazwał Pan Amadeusz). Zainteresowanie właścicieli mieszkań sprawami osiedla jest znikome. Z zażenowniem przyglądałem się znudzonym lokatorom, którzy zaczeli opuszczać salę jeszcze przed zakończeniem zebrania. Zwłaszcza, że spotykamy się raz na pół roku. Brak mi słów.

Pozdrawiam sąsiadów z budynku 22 - w naszej klatce wszyscy bardzo zaangażowani Very Happy i chętni to współpracy
MaMaSt 
   

Zaglądajacy


Dołączył: Wto Paź 19, 2010 20:18
Posty: 12
Skąd: Gdynia

PostWysłany: Pon Sty 17, 2011 23:11    Temat postu: Re: stomatolog

O, przepraszam. Inne klatki, może nie aż tak aktywnie, też zabierały głos Wink))

Generalnie spora grupa właścicieli się jeszcze nie wprowadziła, więc może stąd wynika brak żywego zainteresowania. Odniosłem wrażenie, że wiele spraw omawianych na spotkaniu (usterki itp.) wyglądało dla niektórych dość abstrakcyjnie. Mam nadzieję, że to złe miłego początki.

Rozmawiałem z administratorem po spotkaniu i mówił, że żaden z właścicieli usług jeszcze nie wyrażał prośby o zawieszenie reklamy lub tym podobne sprawy. Liczę, że zostaniemy o tym poinformowani. Tak czy owak, należy walczyć o swoje, bo za nas nikt niczego nie załatwi.

Co do dewelopera, to radziłbym uważać na słowaWink Wiem, że czyta to forum i jest bardzo czuły na wszelkie słowa krytyki. Poprzez pisemka od swoich prawników potrafi blokować posty i je cenzurować(swoją drogą, gratuluję tej formy kontaktu z klientami, którzy zakupili u Państwa mieszkania). Pamiętajcie, drodzy sąsiedzi, jest jeszcze aż 58 lokali do sprzedania a to forum praktycznie każdy z ulicy może przeglądać. Uprzedzam reakcję prawników, nie - niczego nie sugeruję i proszę nie doszukiwać się złych intencji.

Mam zresztą propozycję, żeby spróbować stworzyć jakieś zamknięte forum tylko dla mieszkańców. Wiem, że jest możliwość nawet na mojeosiedle.pl stworzyć podforum, które byłoby dostępne tylko dla rzeczywistych mieszkańców osiedla lub wybranych, bez dewelopera. Uuups, przepraszamWink Prawo tego chyba nie zabrania. Właściwie, na pewno nie zabraniaWink

Pozdrawiam wszystkich aktywnych sąsiadów (i tych mniej aktywnych równieżWink
PZiolkowski 
   

Zaglądajacy


Wiek: 42
Dołączył: Czw Wrz 16, 2010 20:49
Posty: 14
Skąd: Gdańsk

PostWysłany: Wto Sty 18, 2011 22:28    Temat postu: Re: stomatolog

Deweloper niech się lepiej weźmie za usuwanie usterek, a nie przesiaduje na forum. Najlepszą wizytówką dewelopera jest tzw. pływalnia w kompleksie rekreacyjnym. Mieszkanie odebrałem rok temu, a siłownia dalej nie czynna Kwasny
Krzysztof.B 
   

Nowy na forum


Wiek: 46
Dołączył: Śro Wrz 15, 2010 18:49
Posty: 2
Skąd: Gdynia

PostWysłany: Nie Sty 30, 2011 15:08    Temat postu: Re: stomatolog

Drodzy sąsiedzi dziś zauważyłem że adaptacja mieszkania na klinikę postępuje i przygotowany został kabel elektryczny prawdopodobnie do baneru reklamowego. Podpisując akty notarialne deweloper nie zgadzał się na umieszcznie banerów reklamowych. Czy się coś w temacie zmieniło. Decydując się na zakup mieszkania zapewniano mnie o mieszkalnej funkcji osiedla nie było mowy o przeznaczeniu lokali na działalności gospodarczej. Może zaraz się okazać że powstanie agencja towarzyska Kwasny Mieszkańcy wspólnoty ponoszą koszt ochrony tylko po co ona będzie Nam potrzebna jak i tak osoby postronne klienci kliniki będą mieli dostęp do osiedla. Współczuje lokatorom z klatki w której będzie klinika. Sąsiedzi trzeba zacząć działać bo niespodzianek jeszcze możemy spotkać wiele Zły
MonikaM 
   

Nowy na forum


Dołączył: Śro Wrz 15, 2010 9:01
Posty: 2
Skąd: Gdynia

PostWysłany: Śro Lut 02, 2011 10:50    Temat postu: Re: stomatolog

PZiolkowski napisał:
A tak na marginesie to nikt na nic nie wyraża zgody a vis-a-vis gabinetu powstała o ile się nie mylę jakaś agencja pośrednictwa pracy.


Czy ktoś wie co tam jest?

Pozdrawiam Smile
Odpowiedz do tematu Strona 1 z 1
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat


 
Możesz pisać nowe tematy
Możesz odpowiadać w tematach
Możesz zmieniać swoje posty
Możesz usuwać swoje posty
Możesz głosować w ankietach

Forum Gdańsk

  

osiedla Gdańska:

  2 Potoki 3 Kolory Albatross Towers Alfa Park Ambasador Angielska Grobla Apartamenty Nadmorskie Apartamenty Przy Plaży Arkońska Astra Park Atrium Gdańskie Audiopolis Aura Gdańsk Avalon Awiator Bajkowy Park Baltic Center Barbakan Biskupia Górka Błękitna Kaskada Braci Majewskich Brętowska Brama Browar Gdański Brzozowy Park Budowlani Casa Patrizia Castilla (Kowale) Centralpark Chabrowe Chmielna Park Cieszynka City Park Copernicus Cytrusowe Czterobloki Cztery Kąty Cztery Oceany Cztery Pory Roku Długa Grobla Do Studzienki Dolina Dwóch Jezior Dolina Potęgowska Domy Przy Tanecznej Dwa Tarasy Dziedziniec Energooszczędne Fregata Futura Apartamenty Galeon Gardenia Garnizon Habenda Hiszpańskie Hokejowa Horyzont Jabłoniowa (INPRO) Jabłoniowa (PB Kokoszki) Jabłoniowy Sad Jary Jasień Jasień Park Jaworzniaków Jednorożca (Wroński) Jelitkowo Jelitkowski Dwór Jezioro Jasień Jodłowy Park Kameralne Kamienica Francuska Kamienica Pod Wrzosem Kamienice Magellana Kamienice Nad Motławą Kamienice Nad Strzyżą Kamieniczki Akademickie Kartuska 26 Kazimierz Kiełpino Górne Klimaty Klukowo Kochanowskiego 39 Kolorowe Krokusowe Królewskie Wzgórze Kryształowe Kwartał Kamienic Laurowe Lawendowe Wzgórza Leszczynowe Lipce Łostowice Maciejka Maćkowy Marina Primore Matemblewo Migowskie Tarasy Mila Baltica Miłe Miłe Wzgórze Morena Park Morenova Morenowe Wzgórze Myśliwska 17 Myśliwska Park Myśliwski Stok Myśliwskie Nad Jarem Nad Jeziorem Nad Wodą Nadmorski Dwór Neptun Park Niedźwiednik Nova Oliva Nowa Letnica Nowa Osowa Nowator Nowe Osiedle Nowiec Nowy Horyzont Olimp (Kowale) Oliwa Park Optima Orle Gniazdo Orunia Górna Osowa II Osowa Wodnika Ostoja Myśliwska Pana Tadeusza Parkowe Wzgórze Piastów Pięciu Mostów Piotrkowska 27 Platinum Park Platynowa Pogodne Pohulanka PB Górski Polonica Południowe Pomarańczowe Promienne Przeróbka Przy Srebrnej Ptasia Quattro Towers R.S.M. Budowlani Reduta Żbik Rezydencja Marina Robyg Sarnia Dolina Słoneczna Dolina Słoneczna Morena Słoneczne Słoneczne Wzgórza Słoneczniki Smęgorzyno Srebrzysta Podkowa (Kowale) Stary Chełm Stylowe Szafarnia Szmaragdowe Wzgórze Szpora 7 Św. Wojciech Świerkowe Świętokrzyskie Świętokrzyskie (PB EKO) Świrskiego Trzy Dęby Trzy Żagle Ujeścisko Vivaldiego Wieża Leszka Białego Wieżycka Wieżycka Folwark Wiktorii Wilanowska Willa Wajdeloty Wiszące Ogrody Wolne Miasto Wróbla Staw Wzgórze Elizy Wzgórze Focha Wzgórze Magellana Za Słoneczną Bramą Zabornia Zabytkowa Współczesna Zakoniczyn Zapiecek Zielona Dolina Zielone Zielony Stok Złota Karczma

dzielnice Gdańska:

  Aniołki Brętowo Brzeźno Chełm Jasień Kokoszki Krakowiec-Górki Zachodnie Letnica Matarnia Młyniska Nowy Port Oliwa Olszynka Orunia-Św. Wojciech-Lipce Osowa Piecki-Migowo (Morena) Południe Przymorze (Małe i Wielkie) Rudniki Siedlce Stogi z Przeróbką Strzyża Suchanino Śródmieście VII Dwór Wrzeszcz Wyspa Sobieszewska Wzgórze Mickiewicza Zaspa (Młyniec i Rozstaje) Żabianka-Wejhera-Jelitkowo-Tysiąclecia

Forum Sopot

  

osiedla Sopotu:

  Aquarius Dolina Gołębiewska Grunwaldzka 93a Osiedle Marii Ludwiki Osiedle Mickiewicza Polana Świemirowska Przylesie Sopocka Rezydencja

dzielnice Sopotu:

  Brodwino Dolny Sopot Górny Sopot Kamienny Potok Karlikowo Świemirowo

Forum Gdynia

  

osiedla Gdyni:

  Albatros Altoria Apartamenty Altus Apartamenty Centrum Apartamenty Conrada Apartamenty Gdynia 3000 Apartamenty Na Polanie Baltic Villa Batorego 7 Bernadowo Cadena Park Chrobrego Columbus Demptowo Dolina Cisów Fikakowo Fort Forest Gdyńskie Gorczycowa 3 Horyzonty Gdyni Jantarowe Kamienica Bosmańska Kamienica Moderna Kasztanowa Kępa Redłowska Komandorskie Wzgórze Leśne Łanowa I Marco Polo Mistral Morskie Myśliwskie Tarasy Nad Kępą Nawigator Orłowska Bryza Parkowe Patio Róży Pomorska 57 Redłowska Kaskada Redłowski Stok Rezydencja Sokół Rezydencja Tarasy Sea Towers Shiraz Park Skłodowska 8 Skłodowskiej Sojowa Sokółka Sokółka Zielenisz Śniadeckich 4 Transatlantyk Uranowa Villa Spokojna Wiczlino Ogród Willa Nad Morzem Witawa Zacisze Leśne Zielona Dolina Zielone

dzielnice Gdyni:

  Babie Doły Chwarzno - Wiczlino Chylonia Cisowa Dąbrowa Działki Leśne Grabówek Kamienna Góra Karwiny Leszczynki Mały Kack Obłuże Oksywie Orłowo Pogórze Pustki Cisowskie - Demptowo Redłowo Śródmieście Wielki Kack Witomino (Radiostacja i Leśniczówka) Wzgórze Św. Maksymiliana

W REGIONIE:
Bytów Chojnice Gdańsk Gdynia Hel Jastarnia Kartuzy Kąty Rybackie Kolbudy Koleczkowo Kosakowo Kościerzyna Krynica Morska Kwidzyn Lębork Łeba Łęgowo Malbork Mierzeszyn Pruszcz Gdański Pszczółki Puck Reda Rotmanka Rumia Słupsk Sopot Starogard Gdański Straszyn Tczew Ustka Wejherowo Władysławowo Żukowo

      FORUM GDAŃSK     FORUM SOPOT     FORUM GDYNIA     FORUM PRUSZCZ GDAŃSKI     FORUM STRASZYN

    FILMY Gdańsk/Sopot/Gdynia      TRÓJMIEJSKA GALERIA      Co warto zobaczyć na świecie?

Portal www.MojeOsiedle.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników serwisu. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
Copyright © www.MojeOsiedle.pl 2001-2024   Forum Dyskusyjne MOJE OSIEDLE, DZIELNICA i MIASTO
Załóż forum  |   Kontakt  |   O nas  |   Regulamin   |  Reklama