portal osiedli, dzielnic i miast

Gdynia Kępa Redłowska - Forum

Pogaduchy z sąsiadami - bez wychodzenia z domu!
Primary Navigation


FAQFAQ    SzukajSzukaj    ProfilProfil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości    RejestrujRejestruj    ZalogujZaloguj   
www.MojeOsiedle.pl » Kępa Redłowska - sprawy osiedlowe » Forum » Oplaty za fitness
Napisz nowy temat Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat     

Oplaty za fitness

Idź do strony Poprzednia    1, 2     Odpowiedz do tematu    
Autor Wiadomość
PZiolkowski 
   

Zaglądajacy


Wiek: 42
Dołączył: Czw Wrz 16, 2010 20:49
Posty: 14
Skąd: Gdańsk

PostWysłany: Pią Lut 04, 2011 16:07    Temat postu: Re: Oplaty za fitness

Do Emiliaaa

Przeczytaj to uważnie kobieto! Wypraszam sobie takie aluzje pod moim adresem. Do niczyjej kieszeni nie wyciągam ręki. Trzeba mieć niezły tupet żeby rzucać takie oskarżenia na ogólno dostępnym forum. W moim niku widnieje moje nazwisko. Słoma ci z butów wystaje na kilometr. Brak mi słów.
MaMaSt 
   

Zaglądajacy


Dołączył: Wto Paź 19, 2010 20:18
Posty: 12
Skąd: Gdynia

PostWysłany: Pią Lut 04, 2011 17:36    Temat postu: Re: Oplaty za fitness

Drodzy sąsiedzi.

Nie zamierzam się wtrącać między indywidualne spory, ale chyba ostatnią rzeczą jakiej potrzebujemy, to się pokłócić Smile Zwłaszcza, że jak ktoś już zauważył centrum fitness to raczej mniejszy z naszych problemów (w przeciwieństwie do izolacji w garażu, usterek w odwodnieniu, rynnach, niespodziewanych usługach itp.).

Pozdrawiam Wink
PTRKBK 
   

Początkujacy


Dołączył: Czw Lut 03, 2011 12:01
Posty: 9
Skąd: Gdynia-Redłowo

PostWysłany: Sob Lut 05, 2011 11:57    Temat postu: Re: Oplaty za fitness

Zgadzam się zupełnie z wszystkimi, którzy argumentują teraz za tym, abyśmy na razie nie aktywizowali się wokół sprawy CR, a zajęli się tym, co jest prawdziwą tykającą bombą, czyli tym co się dzieje z całą nieruchomością! Od dziś mamt w ramach rekreacji jeszcze wodospad pod budynkiem 22. Naprawdę nie skupiajmy się teraz na drobnej sprawie, która jeszcze może doprowadzić nas do wewnętrzych sporów. W obliczu konieczności walki z deweloperem musimy się "zjednoczyć".

Zdaję sobie sprawę, że to brzmi jak odezwa pierwszomajowa, ale pokażmy, że naprawdę razem rozpędzimy to towarzystwo, które mydli nam oczy od roku. Mieszkam od lutego 2010 r. na naszym osiedlu i widzę jak są realizowane prace. W takim tempie Państwo z BOK się zwiną zostawiając nas z problemem niagary i krainy wielkich jezior i dwoma lokalami usługowymi, których ja sobie osobiście nie życzę!!!

Pozdrawiam
PZiolkowski 
   

Zaglądajacy


Wiek: 42
Dołączył: Czw Wrz 16, 2010 20:49
Posty: 14
Skąd: Gdańsk

PostWysłany: Sob Lut 05, 2011 12:14    Temat postu: Re: Oplaty za fitness

Popieram przedmówcę. Zajmijmy się ewidentnymi błedami dewelopera. Debatowanie na temat opłata za CR na dzień dzisiejszy jest bezsensowne. W tej chwili problemem nie są opłaty za CR, a termin oddania centrum i stan w jakim ono się znajduje. Skoro w CR występują przecieki i wilgoć to oczywistością jest, że ten sam problem dotyczy całej hali garażowej!!!

Zgadzam się również z tym, że panowie z biura budowy mydlą nam oczy. Opowiadają o złej wentylacji, punkcie rosy i itp., kiedy na pierwszy rzut oka widać, że problemem jest źle wykonana izolacja ścian części podziemnej. Niestety jej naprawa wiąże się z ogromnymi kosztami, gdyż wymaga to odkopania całej hali, aż do fundamentów. Moim zdaniem od pół roku deweloper wykonuje w tej sprawie tylko pozorne ruch i liczy na to, że damy mu spokój.
PTRKBK 
   

Początkujacy


Dołączył: Czw Lut 03, 2011 12:01
Posty: 9
Skąd: Gdynia-Redłowo

PostWysłany: Sob Lut 05, 2011 12:17    Temat postu: Re: Oplaty za fitness

deweloper liczy też na to, że uda się mydlić oczy tak długo aż skończy się rękojmia... i wtedy problemem będą milionowe koszty, które będzie musiała pokryć wspólnota...
PZiolkowski 
   

Zaglądajacy


Wiek: 42
Dołączył: Czw Wrz 16, 2010 20:49
Posty: 14
Skąd: Gdańsk

PostWysłany: Sob Lut 05, 2011 12:26    Temat postu: Re: Oplaty za fitness

Proponuję, aby każdy z osobna wysłał do administratora maila z prośbą o zorganizowanie w najbliższym czasie spotkania mieszkańców celem wystosowania wspólnego pisma do dewelopera odnośnie błędów w sztuce budowlanej. Podkreślam BŁĘDÓW nie usterek. Usterką można nazwać porysowaną szybę, ale nie przecieki i grzyba w hali garażowej Kwasny
AWieclawski 
   

Zaglądajacy


Dołączył: Śro Wrz 15, 2010 11:42
Posty: 10
Skąd: Gdynia Redłowo

PostWysłany: Sob Lut 05, 2011 15:45    Temat postu: Re: Oplaty za fitness

Witam,

W pełni popieramy spotkanie wszystkich mieszkańców. Również posiadamy dokumentację wielu wad.
Czy ktoś z Państwa jest prawnikiem?


Pozdrawiam,,
Emiliaaa 
   

Początkujacy


Dołączył: Śro Sty 12, 2011 11:42
Posty: 5
Skąd: Gdynia-Redłowo

PostWysłany: Sob Lut 05, 2011 19:41    Temat postu: Re: Oplaty za fitness

Do P.P.Ziolkowskiego
Prosze Pana, po pierwsze to ja z Panem nie pilam, zeby zwracal sie Pan do mnie per ty. Poza tym, brak argumentow nie upowaznia Pana do takiej arogancji i agresji. Sformulowaniami "widzialy galy co braly", "sloma ci z butow wystaje" sam sobie wystawia Pan wspaniale swiadectwo wysokiej kultury osobistejSmile.
Skoro zaplacil Pan "grube miliony" za mieszkanie (jak Pana sam napisal) to jest Pan majetnym czlowiekiem. Jednoczesnie chce Pan abym ja placila za CR, z ktorego Pan bedzie korzystal a ja nigdy - mam wiec prawo zapytac dlaczego?
To forum istnieje po to, aby kazdy mogl wyrazic swoja opinie, nawet jesli te opinie sa diametralnie rozne. Kazdy ma tez prawo zalogowac sie imieniem, nazwiskiem lub zupelnie fikcyjnym nickiem - takie sa tu ogolnie przyjete zasady- jesli ma Pan problem z zaakceptowaniem ich i jakies zale, ze ktos loguje sie swoim imieniem to jest to juz Pana indywidualne zmartwienie.
Pozdrawiam i zycze Panu wiecej dystansu do siebie i innych.

P.S.Jesli uwaza Pan, ze sa wazniejsze problemy, to przeciez nikt nie zmusza Pana do zabierania glosu w sprawie CR, jak rowniez nikt nie zabrania Panu rozpoczecia nowego tematu.
PZiolkowski 
   

Zaglądajacy


Wiek: 42
Dołączył: Czw Wrz 16, 2010 20:49
Posty: 14
Skąd: Gdańsk

PostWysłany: Sob Lut 05, 2011 21:10    Temat postu: Re: Oplaty za fitness

Ja jestem tylko ciekaw, który z lokatorów ma zamiar zaskarżyć do sądu uchwałę Wspólnoty Mieszkaniowej w sprawie przyjęcia planu gospodarczego z uwagi na punkt utrzymanie CR? Ładnie zaczyna się nasza współpraca w ramach wspólnoty Sad
Emiliaaa 
   

Początkujacy


Dołączył: Śro Sty 12, 2011 11:42
Posty: 5
Skąd: Gdynia-Redłowo

PostWysłany: Nie Lut 06, 2011 22:26    Temat postu: Re: Oplaty za fitness

Jestesmy wspolnota, i tak jak wspolnie powinnismy doprowadzic do tego aby developer wywiazal sie ze wszystkich obietnic, tak tez solidarnie powinnismy ponosic koszty. Powinny one jednak byc rozlozone sprawiedliwie. Nikt nie kwestionuje tego, ze osoby, ktore nie wykupily miejsca garazowego, nie placa za hale garazowa (jak ktos napisal powyzej). A przeciez kupujac mieszkanie, wiedzialy, ze jest ona czescia budynku. Dlaczego wiec kilku osobom, tak trudno zrozumiec, ze ktos, kto nigdy nie skorzysta z CR nie chce za nie placic, tym bardziej, ze jest to jeden z najwyzszych skladnikow czynszu?
Jesli osoby mieszkajace na parterze uznaja, ze nie chca partycypowac w kosztach dzwigu, to uwazam, ze maja do tego pelne prawo bo przeciez w rzeczywistosci nie korzystaja z niego ( i takie rozwiazania funkcjonuja na niektorych osiedlach).
Pojawil sie tez argument, ze ktos nie ma dzieci i nie korzysta z placu zabaw a placi za niego. Chcialam zauwazyc, ze cos takiego jak oplata za plac zabaw w ogole nie figuruje w naszym czynszu a jesli za pare lat trzeba bedzie odmalowac lawki czy drabinki, to prawdopodobnie zostanie to zrobione z naszego funduszu remontowego.
Nie mozemy zalozyc, ze na naszym osiedlu mieszkaja tylko mlodzi, sprawni i bogaci ludzie. Mieszkaja tez osoby starsze, bedece na emeryturze, schorowani i tacy, ktorzy juz w ogole nie wychodza z mieszkania ze wzgledu na stan zdrowia (taka osoba mieszka obok mnie); powody zamieszkania tych osob na naszym osiedlu tez sa rozne ( i nie zawsze rownoznaczne z posiadaniem "grubych milonow"). Czy zmuszanie tych osob do placenia za CR jest fair?
Jesli ktos uwaza, ze dana uchwala wspolnoty jest krzywdzaca lub niezgodna z prawem, ma prawo ja zaskarzyc zarowno w pojedynke jaki i grupowo (i zdarza sie to dosyc czesto w nowych wspolnotach). Prywatnie napisalo do mnie wiele osob, ktore nie godza sie na placenie za CR w przypadku niekorzystania z niego. Propozycja zaskarzenia ustawy, pojawila sie nie dlatego, ze nie widzimy mozliwosci dyskusji, tylko dlatego, ze jak spotkamy sie w czerwcu to na ewentuale zaskarzenie jej bedzie juz za pozno (jest na to 6 tygodni).
Odpowiadajac na pytanie MaMaSt, tak jestem w stanie rozwazyc mozliwosc placenia kosztow stalych CR mimo, ze nigdy z niego nie skorzystam, jesli to beda rzeczywiste koszty stale. W moim przekonaniu naleza do nich sprzatanie czy ogrzewanie ale woda, swiatlo, prad, naprawy juz nie bo zaleza od konkretnych "wejsc".
mrodzinka 
   

Nowy na forum


Wiek: 47
Dołączył: Śro Wrz 15, 2010 12:14
Posty: 1
Skąd: Gdynia-Kępa Redłowska

PostWysłany: Pią Mar 04, 2011 23:24    Temat postu: Re: Oplaty za fitness

Szanowni sąsiedzi!

Muszę przyznać, że lektura ta jest bardzo stymulująca. Treść pokazuje tylko jedno, że Polacy potrafią się zjednoczyć tylko wokół wspólnego wroga. To Polaków podnieca. To sprawia, że Polacy potrafią okazać się bardzo kreatywnym społeczeństwem. Ale dlaczego? Dlaczego Polak jest wstanie poruszyć niebo i ziemię aby komuś dopiec, zniszczyć?

Należy pamiętać, że żyjemy tu razem. Jesteśmy współwłaścicielami. Nie jest istotne, kto ile dał pieniędzy za swoje mieszkanie. Każdy kupił nieruchomość na miarę swoich potrzeb czy możliwości. Nie możemy do siebie się tak zwracać. Skakać sobie do oczu. Owszem możemy się nie zgadzać ze sobą w różnych kwestiach:
- kto korzystać będzie z placu zabaw, a kto nie;
- kto korzystać będzie z windy, a kto nie;
- kto korzystać będzie z sauny, a kto nie;
- kto korzystać będzie z bieżni, a kto nie;
- i tak dalej.

Poczekajmy z tą dyskusją do czasu, kiedy to powstanie. Koszty mogą okazać się mniejsze, a może będą większe. Z chwilą powstania i określenia realnych kosztów utrzymania, część osób może zmienić zdanie.

Na forum internetowym także obowiązują zasady etykiety. Może ja nie jestem jakimś specjalistą od wszelakich etykiet i NETykiet – ale tak jak na spotkaniu Wspólnoty nie miałbym odwagi nikomu powiedzieć tak mocnych słów jakie na tym forum padły, tak nie chciałbym, aby ktokolwiek zarzucał mi, że sięgam do jego kieszeni – nawet gdyby słowa były puszczone ogólnie na forum.

Szanowni Państwo, pisząc te słowa nie chcę pokazywać Państwu jak się powinniśmy do siebie zwracać. Nie dajmy się ponieść naszym temperamentom, czy to młodzieńczym, czy też wynikającym z doświadczenia życiowego.

Zaprzyjaźnijmy się ze sobą. Znajdźmy kompromis. Najpierw jednak niech centrum rekreacji powstanie, abyśmy zobaczyli o co kruszymy kopie.

Pozdrawiam
Arkadiusz Jemielniak
ggwara 
   

Nowy na forum


Dołączył: Wto Paź 08, 2013 13:19
Posty: 1
Skąd: Gdynia-Redłowo

PostWysłany: Wto Paź 08, 2013 14:18    Temat postu: Re: Oplaty za fitness

Witam Sąsiadów,

Niedawno kupiłem mieszkanie na Naszym osiedlu.
Chciałem w tym miejscu powiedzieć, że po lekturze tego wątku bardzo się ucieszyłem, że CR nadal działa i mam nadzieję działać nie przestanie.
Chcę za nie płacić czy akurat korzystam, czy też nie, bo wiem, że jak będę chciał lub potrzebował, to ono będzie do mojej dyspozycji.

Pozdrawiam.
Odpowiedz do tematu Strona 2 z 2 Idź do strony Poprzednia    1, 2
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat


 
Możesz pisać nowe tematy
Możesz odpowiadać w tematach
Możesz zmieniać swoje posty
Możesz usuwać swoje posty
Możesz głosować w ankietach

Forum Gdańsk

  

osiedla Gdańska:

  2 Potoki 3 Kolory Albatross Towers Alfa Park Ambasador Angielska Grobla Apartamenty Nadmorskie Apartamenty Przy Plaży Arkońska Astra Park Atrium Gdańskie Audiopolis Aura Gdańsk Avalon Awiator Bajkowy Park Baltic Center Barbakan Biskupia Górka Błękitna Kaskada Braci Majewskich Brętowska Brama Browar Gdański Brzozowy Park Budowlani Casa Patrizia Castilla (Kowale) Centralpark Chabrowe Chmielna Park Cieszynka City Park Copernicus Cytrusowe Czterobloki Cztery Kąty Cztery Oceany Cztery Pory Roku Długa Grobla Do Studzienki Dolina Dwóch Jezior Dolina Potęgowska Domy Przy Tanecznej Dwa Tarasy Dziedziniec Energooszczędne Fregata Futura Apartamenty Galeon Gardenia Garnizon Habenda Hiszpańskie Hokejowa Horyzont Jabłoniowa (INPRO) Jabłoniowa (PB Kokoszki) Jabłoniowy Sad Jary Jasień Jasień Park Jaworzniaków Jednorożca (Wroński) Jelitkowo Jelitkowski Dwór Jezioro Jasień Jodłowy Park Kameralne Kamienica Francuska Kamienica Pod Wrzosem Kamienice Magellana Kamienice Nad Motławą Kamienice Nad Strzyżą Kamieniczki Akademickie Kartuska 26 Kazimierz Kiełpino Górne Klimaty Klukowo Kochanowskiego 39 Kolorowe Krokusowe Królewskie Wzgórze Kryształowe Kwartał Kamienic Laurowe Lawendowe Wzgórza Leszczynowe Lipce Łostowice Maciejka Maćkowy Marina Primore Matemblewo Migowskie Tarasy Mila Baltica Miłe Miłe Wzgórze Morena Park Morenova Morenowe Wzgórze Myśliwska 17 Myśliwska Park Myśliwski Stok Myśliwskie Nad Jarem Nad Jeziorem Nad Wodą Nadmorski Dwór Neptun Park Niedźwiednik Nova Oliva Nowa Letnica Nowa Osowa Nowator Nowe Osiedle Nowiec Nowy Horyzont Olimp (Kowale) Oliwa Park Optima Orle Gniazdo Orunia Górna Osowa II Osowa Wodnika Ostoja Myśliwska Pana Tadeusza Parkowe Wzgórze Piastów Pięciu Mostów Piotrkowska 27 Platinum Park Platynowa Pogodne Pohulanka PB Górski Polonica Południowe Pomarańczowe Promienne Przeróbka Przy Srebrnej Ptasia Quattro Towers R.S.M. Budowlani Reduta Żbik Rezydencja Marina Robyg Sarnia Dolina Słoneczna Dolina Słoneczna Morena Słoneczne Słoneczne Wzgórza Słoneczniki Smęgorzyno Srebrzysta Podkowa (Kowale) Stary Chełm Stylowe Szafarnia Szmaragdowe Wzgórze Szpora 7 Św. Wojciech Świerkowe Świętokrzyskie Świętokrzyskie (PB EKO) Świrskiego Trzy Dęby Trzy Żagle Ujeścisko Vivaldiego Wieża Leszka Białego Wieżycka Wieżycka Folwark Wiktorii Wilanowska Willa Wajdeloty Wiszące Ogrody Wolne Miasto Wróbla Staw Wzgórze Elizy Wzgórze Focha Wzgórze Magellana Za Słoneczną Bramą Zabornia Zabytkowa Współczesna Zakoniczyn Zapiecek Zielona Dolina Zielone Zielony Stok Złota Karczma

dzielnice Gdańska:

  Aniołki Brętowo Brzeźno Chełm Jasień Kokoszki Krakowiec-Górki Zachodnie Letnica Matarnia Młyniska Nowy Port Oliwa Olszynka Orunia-Św. Wojciech-Lipce Osowa Piecki-Migowo (Morena) Południe Przymorze (Małe i Wielkie) Rudniki Siedlce Stogi z Przeróbką Strzyża Suchanino Śródmieście VII Dwór Wrzeszcz Wyspa Sobieszewska Wzgórze Mickiewicza Zaspa (Młyniec i Rozstaje) Żabianka-Wejhera-Jelitkowo-Tysiąclecia

Forum Sopot

  

osiedla Sopotu:

  Aquarius Dolina Gołębiewska Grunwaldzka 93a Osiedle Marii Ludwiki Osiedle Mickiewicza Polana Świemirowska Przylesie Sopocka Rezydencja

dzielnice Sopotu:

  Brodwino Dolny Sopot Górny Sopot Kamienny Potok Karlikowo Świemirowo

Forum Gdynia

  

osiedla Gdyni:

  Albatros Altoria Apartamenty Altus Apartamenty Centrum Apartamenty Conrada Apartamenty Gdynia 3000 Apartamenty Na Polanie Baltic Villa Batorego 7 Bernadowo Cadena Park Chrobrego Columbus Demptowo Dolina Cisów Fikakowo Fort Forest Gdyńskie Gorczycowa 3 Horyzonty Gdyni Jantarowe Kamienica Bosmańska Kamienica Moderna Kasztanowa Kępa Redłowska Komandorskie Wzgórze Leśne Łanowa I Marco Polo Mistral Morskie Myśliwskie Tarasy Nad Kępą Nawigator Orłowska Bryza Parkowe Patio Róży Pomorska 57 Redłowska Kaskada Redłowski Stok Rezydencja Sokół Rezydencja Tarasy Sea Towers Shiraz Park Skłodowska 8 Skłodowskiej Sojowa Sokółka Sokółka Zielenisz Śniadeckich 4 Transatlantyk Uranowa Villa Spokojna Wiczlino Ogród Willa Nad Morzem Witawa Zacisze Leśne Zielona Dolina Zielone

dzielnice Gdyni:

  Babie Doły Chwarzno - Wiczlino Chylonia Cisowa Dąbrowa Działki Leśne Grabówek Kamienna Góra Karwiny Leszczynki Mały Kack Obłuże Oksywie Orłowo Pogórze Pustki Cisowskie - Demptowo Redłowo Śródmieście Wielki Kack Witomino (Radiostacja i Leśniczówka) Wzgórze Św. Maksymiliana

W REGIONIE:
Bytów Chojnice Gdańsk Gdynia Hel Jastarnia Kartuzy Kąty Rybackie Kolbudy Koleczkowo Kosakowo Kościerzyna Krynica Morska Kwidzyn Lębork Łeba Łęgowo Malbork Mierzeszyn Pruszcz Gdański Pszczółki Puck Reda Rotmanka Rumia Słupsk Sopot Starogard Gdański Straszyn Tczew Ustka Wejherowo Władysławowo Żukowo

      FORUM GDAŃSK     FORUM SOPOT     FORUM GDYNIA     FORUM PRUSZCZ GDAŃSKI     FORUM STRASZYN

    FILMY Gdańsk/Sopot/Gdynia      TRÓJMIEJSKA GALERIA      Co warto zobaczyć na świecie?

Portal www.MojeOsiedle.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników serwisu. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
Copyright © www.MojeOsiedle.pl 2001-2024   Forum Dyskusyjne MOJE OSIEDLE, DZIELNICA i MIASTO
Załóż forum  |   Kontakt  |   O nas  |   Regulamin   |  Reklama